Tasarimforum.net

Bakanlık Harekete geçti! Müge Anlı yayından kaldırılıyor…

Bakanlık Harekete geçti! Müge Anlı yayından kaldırılıyor…

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı’nın sunduğu program gün be gün birçok yeni gelişmelere sahne oluyor. Bu ise birtakım sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan Müge Anlı açıklamasının ardından ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programının kaldırılacağına ilişkin iddialar ortaya atıldı. Ayrıntılar haberimizde…

Bu iddiaların gerçek olup olmadığı ise merak konusu oldu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ne dedi, Gazeteci Müge Anlı ne yanıt verdi?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yaşanan Aleyna Çakır olayında, Ümit Uygun isimli şahsın annesi intihar etmiş ve gerisinde not bırakmıştı. Bıraktığı notta; Müge Anlı’nın, ölümünden sorumlu isim olduğunu yazmıştı. Babası ve oğlu da kameralar karşısına çıkarak savcılığın Müge Anlı ile harekete geçmesi talebinde bulunmuştu. Bunların ardından da Adalet Bakanlığı’ndan gelen konuya dair açıklama,”Müge Anlı yayından kaldırılıyor” iddialarını beraberinde getirdi. Milyonlarca kişi “Müge Anlı Yayından Kaldırılıyor” başlığıyla sosyal medya ve haber sitelerinde haberler yayınladı. Peki bu iddialar gerçek mi?

 

Soruşturma Devam Ediyor!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konuşması esnasında bir de, çok farklı ve acı bir olay diyerek hayatını kaybeden Aleyna Çakır’a Allah’tan rahmet diledi. Olayın meydana geldiği an itibarıyla Ankara Başsavcılığı’nda soruşturma başladığı ve bu soruşturmanın gizli bir şekilde devam ettiği haberi de yine Adalet Bakanı Gül tarafından verildi. Hala soruşturmanın devam ettiği ve kimin suçlu olduğunun er ya da geç ortaya çıkacağı belirtildi.

“Gazetecilik Yapıyor, Vicdanımın Sesini Dinliyorum”

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ele alınan Aleyna Çakır dosyasıyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Savcı ben şunun ifadesini aldım diye paylaşmaz. Bunlar hep gizli yürür. Olması gereken bu. Savcılık da buna uyar. Dosyaya giren bir belge değerlendirilmesi gerekiyorsa değerlendirilmemişse, HSK devreye girer. Asla üstü kapatılamaz. Kamuoyu müsterih olsun” açıklaması üzerine Müge Anlı’dan yanıt gecikmedi.

Müge Anlı, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ‘Savcı, bir TV programcısı değildir. Varsa bir delilin arkadaş, onun yeri adliyedir, karakoldur.’ sözlerine yanıt verdi:“Ne savcı, ne hakim, ne de polisim. Sadece gazetecilik yapıyorum. Bunu yaparken de vicdanımın sesini dinliyorum. Programıma katılan mağdurların ne dostu ne de düşmanıyım. 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Gazetecinin görevi haberi ortaya çıkarmak için araştırma yapmak, bilgileri toplamak, doğrulatmak ve bu bilgiler ışığında yorumlamaktır. Biz kimsenin ne yanında ne de karşısındayız. Bizim görevimiz iddiaları ortaya koymaktır.

 

Facebook Comments Box
Paylaşarak Destek Ver
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
En Çok Okunanlar
GALERİLER