Tasarimforum.net

HSBC’den TL tavsiyesi

İngiltere merkezli banka HSBC, gelişen ülke kurlarına ilişkin hazırladığı raporunda Türk Lirası’na yatırım tavsiyesinde bulundu. Yılsonu dolar/TL tahmininin 7.10 olduğunu belirten banka pandemiden kurtuluşla tam bir normalleşme durumunda kurun 6.50 seviyesine kadar geri çekilebileceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Paylaşarak Destek Ver
HSBC’den TL tavsiyesi

HSBC, Türk Lirası’na karşı dolar satılması tavsiyesinde bulunurken, 7.10 hedef seviyesiyle Dolar/TL ‘de kısa pozisyon açtı. Değerlendirmede zarar-kes seviyesi olarak 7.53 belirlendi.

Türk Lirası’nın taktiksel açıdan bakıldığında daha da prim yapması için marj bulunduğuna dikkat çeken banka özellikle risk iştahının olduğu ortamda yabancı yatırımcıların Türk Lirası’na yönelik ilgisinin canlandığını, ters dolarizasyonun artabileceğini ve Türk Lirası’nın desteklenebileceğini belirtti. Aralık ayında açıklanan enflasyonun geçmiş dönemden gelen kurdaki birikimli etkinin ve Eylül-Ekim dönemine kadar devam eden genişlemeci para politikasının yansıması olduğuna dikkat çeken banka enflasyonun 2021’in ilk bölümünde yükselmeye devam edeceğini öngördü.

Facebook Comments
Paylaşarak Destek Ver
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ