Tasarimforum.net

Kafeler açık mı, ne zaman açılıyor? Restoranlar kapalı mı, kafeler açılacak mı?

Kafeler açık mı, ne zaman açılıyor? Restoranlar kapalı mı, kafeler açılacak mı?

Kafe çalışma saatleri, koronavirüs salgını nedeniyle alınan yeni tedbirlerle yeniden gündeme geldi. Restoran, lokanta ve kafe gibi yeme içme yerleri sadece paket servis yapabilecek şekilde belli saat aralığında açık olacak. İçişleri Bakanlığı koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma kısıtlaması genelgesiyle kafeler geçici süre kapatıldı. Peki, kafeler ne zaman, hangi tarihte açılacak?
Restoranlar paket servis yapıyor mu? Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00- 20.00 saatleri arasında paket servis yapacak şekilde açık olacak. Kabine Toplantısı ile alınan korona (covid-19) tedbirleri ile getirilen sokağa çıkma yasaklarına bazı işletmelerinin çalışma saatlerinin sınırlandırılması da dahil oldu. Diğer yandan toplu olarak zaman geçirilen mekanların bir kısmı da kapatıldı. Lokanta, restoran, kafeler açılıyor mu?

KAFELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

17 Kasım’da Kabine Toplantısı’ndan çıkan koronavirüs tedbirleri neticesinde restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00- 20.00 saatlerinde sadece paket servis veya “gel­-al” hizmeti verecek şekilde açık olabilecek. İçişleri Bakanlığı’nın 1 Aralık’ta yayımladığı genelgede ise lokanta ve restoran tarzı işyerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-­20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabileceği ifade edildi. 81 il valiliklerine gönderilen yazıda, yeni bir karar alınıncaya kadar söz konusu düzenlemelerin geçerli olacağına yer verildi. Kafe, restoran gibi mekanların açılacağı zamana ilişkin net bir tarih bulunmuyor.

Facebook Comments
Paylaşarak Destek Ver
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ