Tasarimforum.net

RENKLİ, ŞİRİN YELEK YAPALIM

RENKLİ, ŞİRİN YELEK YAPALIM

Şirin Su Dalgalı Renkli Cici Yelek Roba Başlama
3,5 nako Elit Baby ip ile model yapılmakta olan yelek 1 ve 1,5 yaş bebekler için uygun bir yelek modeli olmuş. Daha fazla yaptığınızda 2 yaş bebeklere rahatlıkla olabilir.
 
Yakasından Çiftli lastik tekniği ile başlanan bebek yeleğinde yaka düşürme tekniği denilen kısa satır tekniği ile boğaz kısmı yapılıyor.
Bu şekilde yaka düşürme tekniği uygulandığında, bebeğin boğazını sıkmadan düzgün biçimli bir şekilde Yelek yakası oluşmuş oluyor.
 
Yeleğin yapımına geçmek için 84 ilmek ile başlayıp, kenar patları 7 ilmek haroşa, 2 ters, 2 düz çift lastik yapılarak yaka oluşturulur.
Yaka 9 sıra örüldükten sonra roba başlamadan önce yaka düşürme uygulanır. Roba ayrımlarında şimdi ilmek sayılarını kollara, bedene, arkaya ayıracağız.
 
84 ilmek ile başlanmıştı Yeleğin kenar pat ilmekleri de dahil her iki Ön için 16 ilmek, kollar için 10 ar ilmek, arka beden için 28 ilmek ve aralarda 1 er tane de artırma ilmekleri yapılır.
Roboda renkli olanlar 4 kez uygulanıyor ve şu anda toplamda ilmek sayısı 281 adet. Şimdi bu 281 inmek kollara bölünecek,kolların kenarlarına haroşa yapılıp beden ile devam edilecek.
 
Yelek Bitirme Aşamaları
Kolları kapattıktan sonra 7 desen daha yapılıp 2 li lastik ile yelek bitiriyor. Zaten geniş bir yelek 1,5 yaşa kadar rahatlıkla giyilir. 3 renk daha bedeni uzatabilirsiniz o zaman 2-2,5 yaşa olacaktır.
Cici Renkli Robalı Şirin Yelek Yapılışı

Facebook Comments Box
Paylaşarak Destek Ver
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ