Tasarimforum.net

Şehit Fethi Sekin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı

5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi önünde meydana gelen hain terör saldırısında teröristlerle kahramanca çatışarak şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’e ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, adliyenin yanındaki kafe çalışanları, şehit polisin kulübesinde gizlice bekleyerek Sekin’i korkutmaya çalışıyor, Sekin ise o anlara gülerek karşılık veriyor.

Paylaşarak Destek Ver
Şehit Fethi Sekin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı

İzmir’de, 5 Ocak 2017’de terör örgütü PKK’lı teröristlerce adliyeye yönelik düzenlenen saldırıda, silahını çekip teröristlere tek başına karşı koyarak şehit olan polis memuru Fethi Sekin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, polis kulübesine gizlenen arkadaşlarının onu korkutmaya çalıştığı, yapılan şakanın ardından şehit Sekin ve arkadaşlarının yaşadığı eğlenceli anlar yer alıyor.

İzmir Adliyesi’ne yönelik 4 yıl önce düzenlenen terör saldırısında, yanlarında çok sayıda mühimmatla gelen eli kanlı PKK’lı teröristlere tabancasını çekerek tek başına karşı koyan şehit polis memuru Fethi Sekin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, polis kulübesine gizlenen arkadaşlarının bir anda karşısına çıkarak Sekin’i korkutmaya çalıştığı ve ardından hep beraber güldükleri görülürken, ona şaka yapan Öztürk Uçar, “Biz onu korkutmaya çalışıyorduk, ancak aslında o yaptığı kahramanlıkla bizim korkularımızı almış” dedi.

‘BANA KASK VE KENDİ YAĞMURLUĞUNU VERDİ’

Videoyu çektikleri dönemlerde bir kafeteryada çalıştığını ifade eden, şu sıralarda ise bir tavukçu dükkanında çalışan Öztürk Uçar, “Fethi Sekin arkadaşımızdı, dostumuzdu, abimizdi. Abi kardeş ilişkimiz vardı kendisiyle. Adliyede bu olaylar olmadan önce normal bir düzenimiz, hayatımız vardı. Bu olaydan sonra, beylik tabancasını çekip hainlerin üzerine gidip kahramanca çatıştıktan sonra şehit oldu. Bu sene mezarına virüsten dolayı gidemedim ama en kısa zamanda yine gitmek istiyorum. Kendisine minnet borcumuz var. İyi ki böyle kahramanlarımız var. Herkese aynı temizlikle, aynı dostane üslupla yaklaşırdı. Kimseye ayrım yapmazdı, herkese eşit davranırdı. Mesleğini icra edişini herkes severdi. Hem sevecendi hem de disiplinliydi. Onda öyle bir sıcaklık vardı ki ceza yazdığı zaman bile vatandaşlar teşekkür ederdi. Çünkü vatandaşı hep bilgilendirirdi. Ben o zamanlar elektrikli motosiklete biniyordum. Bana “Kasksız, yağmurluksuz binme” derdi. Bana kask verdi, kendi yağmurluğunu verdi, tişörtünü verdi. Ben de ona ehliyet alacağıma dair söz verdim. 42 yaşından sonra, onun ölümünden bir yıl sonra gidip ehliyet aldım ve ona verdiğim sözümü tuttum” dedi.

Facebook Comments
Paylaşarak Destek Ver
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ