Tasarimforum.net

YAKA KESİMİ OLMAYAN KIZ YELEK AÇIKLAMALI

YAKA KESİMİ OLMAYAN KIZ YELEK AÇIKLAMALI

Ön Etek Ucundan Kız Bebek Yelek Burgulu Önlerin Başlaması
Şişle Yelek Modelinin alt ön parçasından başlamak için 46 ilmek atılarak başlanır. İlk önce Yeleğin sol yanından başlanarak, herhangi bir ilik çalışması yapılmaz.
 
Başlangıç olarak 46 ilmek 7 diş haroşa olarak örülür. Haroşe lastik bitiminden sonra model kurulumuna geçilir.
Sol ön parça örüldüğü için örgü örgünün ön yüzü size baktığın da, yine kenar yelek patı sol tarafa bırakılacak.
Kız bebek yeleğinin ön sağ parçasından başlamış olsaydık,Bu kenar Pat örgüsünün başında 7 ilmek olarak ayıracaktık.
Örgü Yelek Tarifi sol ön parça örüldüğü için örgü sonunda 7 ilmek kenar pat olarak belirliyoruz.
 
Lastik bitiminden sonra örgüye 3 düz ilmek,3 haroşa ilmek ,3 düz, üç haroşa şeklinde 15 ilmek örülerek başlanır.
Örgüyü önümüze koyduğunuz da bu örülen 15 ilmek bebek yeleğinin ön parçasının sağ yanındaki düz ve haraşo örgüden oluşan desen oluyor.
Şimdi araya Büyük Kalın Burgu örnekleri konulup, sonra tekrar düz ve haroşalı örgü yapılacak. En son kenar Pat ilmekleri ile yeleğin önüne başlanmış olunuyor.
 
Araya bir ters giymek yerleştirin bu ters ilmek örgünün sonuna kadar burgu de Senenin başında ve sonunda uygulanır. Bulgular içinde 13 ilmek düz örülür.
Örgünün diğer tarafında iğne 1 ilmek ters ilmek yapılır. 1 ilmek ters yaptıktan sonra, düz ilmek ile başlayarak 3 ilmek düz, 3 ilmek haroşa ve yeniden 3 ilmek düz ve kalan 7 ilmek haroşa örgü olarak Ön yelek patı olarak kullanılır.
Buradan sonra yelek üzerinde bulunan vurgu ve haroşa teknikli örgüye aynı şekilde devam edilerek koltuk altı kesimi ne kadar yelek örülür.
 
Bu şekilde Örgünün ön yüzünden model kurulumu yapılıyor. Zaten videoda örgü detayları hepsi gösteriliyor ve anlatılıyor.
Benim amacım şaşırdığınız yerde makale içinden de Bebek Yelek Nasıl yapılır? ilmek sayılarıyla özetini sizlerle paylaşmak.
Bu arada yelek içinde yapılan İri Burgular Örgü Deseni, yanlardaki haraşo ilmekler 3 diş haraşo olduğun da tekrarlanarak yapılıyor.
 
Unutmayın’ sol parçayı ördüğümüz için düğme için ilik yerleri açmıyoruz. Ama diğer Ön parçayı karşılık olarak ördüğünüz de onda ilikleri açmayı unutmayın.
İri Burgulu Kız Bebek El Örgü Yelek Modelin de Önleri Yaka Kol,Arkayı Kesimi Olmadan Yapmak
Şimdi artık Nasıl yapacağız şimdi kol altına kadar geldiğimizde hem kol altına sağ tarafa hem sol tarafına yaka kesimi olmak üzere 7’şer ilmek örgü yapacağız.
 
Üst Roba ilmek eksiltmelerini ise ortada kalan ilmekler ile yapacağız. Etek ucundan haroşa desenleri koltuk altına kadar saydınız 17 desen haroşa uygulandıktan sonra kol ve yaka kesimi başlanmış.
Daha büyük Çocuklar için örülen Yelekler de bu mesafeyi daha uzun tutabilirsiniz.
2-3 yaş artırmaları için ilmekleri bu haroşalı örgülerin olduğu yerde uygulayabilirler. Yine tam Örneğin ortasından Şiş Burgu Örneği yerleştirebilirsiniz.
Örgünün ön yüzü size bakarken en başa 7 ilmek haroşa Örün. Bunlar yeleğin kol kenarları oluyor.
 
Üst Yelek Robasın da artık Burgu örneğini Kullanmadığımız için, bu baştaki 7 ilmek haroşa dan sonra 3 ilmeği düz örgü ile sonra 3 ilmeği haraşo örgü ile kesin.
İlmekleri 3’er, 3’er ve bir ters, bir düz olarak son 7 ilmek kalana kadar aradaki tüm ilmekler 3 er ilmek kesilir. Kalan 7 ilmek olarak Haroşa örgü ile tamamlanır.
Kol kesiminin ilk sırasında bu ilmek eksiltmelerin den sonra şiş üstünde 25 ilmek kalıyor.
 
Örgünün arka yüzünde kalan bu 25 ilmek kenar haroşa ilmeklerinden sonra düzler düz, tersler ters örgü olarak örülür, son 7 ilmek ile haroşa yapılır.
Burada zaten ortadaki ilmek eksiltilip 25 ilmeğe düştüğü için Yelek ve Kol kesimine gerek kalmadan ön parça omuzlara kadar örülmüş oldu.
Buradan sonra yeleğin kol kenarındaki haroşa ilmekleri saydığımızda 24 sıra olana kadar Örmeye devam edildi.
 
Daha sonra omuzlara geldiğinizde bir Örgüyü kenara bırakın, diğer Ön parçasını da karşılık olarak başlayın.
İri Burgulu Kız Yelek Yelek Ön Arka Birleşimi
Her iki ön parçayı tamamladığınızda, yine enseden ilmek atılarak ön ile arka bir bütün şekilde örülerek tamamlanır.
Bu şekilde omuzları dikişsiz örülen kız bebek yelek modeli en kolay kol kesimi yapılmayan bebek yelek modeli olarak sizlere sunuldu.
Bu güzel Yelek Tarifi için Hamarat bebek kanalına Çok teşekkür ederiz. Ellerine sağlık.
İri Burgulu Yaka Kol Kesimi Yapılmadan Kolay Kız Yelek Videosu

Facebook Comments Box
Paylaşarak Destek Ver
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ